in-the-clouds-art-hd-wallpaper

Üritused

Juuli 2020
E T K N R L P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

MTÜ Pala Valla Noored sai 2017-2018 aastal Jõgevamaa Koostöökojalt projektitoetust LEADER-meetmest, et luua Pala kogukonnakeskus.

Kogukonnakeskus annab võimaluse uute teenuste pakkumiseks ja seniste kvaliteedi tõstmiseks ning loob tingimused koostegutsemiseks, põlvkondade vaheliseks suhtluseks, üksteiselt õppimiseks, inventari, tehnika ja vahendite jagamiseks ja kooskasutamiseks. Eesmärgi saavutamiseks renoveeriti Pala kultuurimaja endise automaattelejaama ruumid  ning loodi otseühendus ülejäänud kultuurimajaga. Nii on moodustatud  avatud ja mugavalt ligipääsetav tervik erinevate ruumide ja kogu kultuurimajaga. Noortekeskuse põhitegevus laieneb renoveeritud ruumidesse. Renoveeritud ruumides hakkab lisaks paiknema ka treeningsaal. Senised noortekeskuse ruumid funktsioneerivad edaspidi kui köök ja käsitöötuba. Nii soodustatakse teenuste pakkumist viisil, mis tagab erinevate kogukonna liikmete suurema koostegutsemise ning annab võimaluse uute teenuste pakkumiseks ja seniste kvaliteedi parandamiseks. Oluline rõhk on just sellel, et hetkel noortekeskuse all olevaid ruume (sh köök ja terrass) saavad edaspidi kasutada kõik kogukonnaliikmed, tänu millele saavad seal alustada erinevad ringid ning on loodud sobivad tingimused tulevikus sotsiaalse ettevõtluse tekkimiseks. Luuakse käsitöötuba, kuhu tuuakse hetkel külas laiali paiknevad kangasteljed ning õmblusmasinad ning neid saavad hakata kõik soovijad kasutama.

Trennisaali pannakse üles stanged ja peeglid ning ruumides saab hakata läbi viima tantsu- ja aeroobikatrenne, joogat ja pilatest. Noortekeskuse mängulauad (piljard, lauajalgpall, koroona, õhuhoki), mis hetkel ruumipuuduse tõttu ei ole kõik väljas, saavad omale ruumid ning neid saavad kõik mängimiseks kasutada. Ruumides saavad kogunemisi korraldada erinevad kogukonna seltsingud, kellel hetkel puudub kogunemiskoht. Seega saavad kogukonna liikmed kasutada keskuses korraga erinevaid teenuseid ning see on väga oluline väärtus, mis on hetkel kogukonnas puudu.

Partnerid & toetajad

  Pala Vallavalitsus      OÜ Särki puutööd,  Aarde Villa, Aivar Kokk

Kontakt

MTÜ Pala Valla Noored 
Pala küla,  Tartu maakond 49426

E-mail: info@pvn.ee

Lahtioleku ajad

E-N 13.30-17.30

R 13.00-17.00

Viimased uudised

Logi sisse